Slovensko má mnoho športovcov, ktorí pravidelne pretekajú na medzinárodnej úrovni vo všetkých vekových kategóriách. Národný tím je zostavený na reprezentačnej úrovni tej najvyššej kategórie . Do širšieho výberu sa dostane každý, kto má výsledky v elitných kategóriách. OCRA Slovakia berie pre nomináciu do úvahy prevažne podujatia ktoré majú medzinárodný charakter ako sú majstrovstvá sveta v OCR a majstrovstvá Európy v OCR. Výber športovcov do nominácie je ďalej v kompetencii výkonného výboru.

Nominovaný športovci v národnom tíme Slovenska v súčasnej dobe nie sú nijako finančne odmeňovaný, avšak môžu poberať výhody od našich partnerov. Pre športovcov to znamená česť reprezentovať našu vlasť na športových podujatiach.

Nikolas Rákoci

Vek: 24 rokov, 17.miesto kategória elite ME v OCR 2023 trať Short,

Kvalifikácia do národného tímu

Kvalifikácia je možná ak pretekár spĺňa nižšie uvedené požiadavky. Pretekár sa môže kvalifikovať len z kategórií Elite z vybraných pretekov (stačí ak spĺňa požiadavky aspoň jedného preteku). Do žiadosti môže pretekár vložiť URL adresy z výsledkov, podľa kvalifikačných pretekov, nie staršie ako 2 roky. Ak preteky nemajú Elite kategóriu hodnotí sa poradie na základe celkového poradia.

Kvalifikačné kritériá do národného tímu:

 • ME OCR (Maďarsko)  – do Top 20 elite
 • MČR OCR (Česko) – do Top 5 elite
 • MS OCR (Belgicko) – do Top 30 elite

Myslíš si, že hľadáme práve teba ?

Tak vyplň formulár a my sa na teba pozrieme

  Potrebujete pomoc ?

  Ak máte akékoľvek dotazy, tak obráťte sa na nás. Radi Vám pomôžeme.

   

  Radi Vám pomôžeme:  info@ocraslovakia.sk