Image Alt

O nás

kto je ocra slovakia ?

Sme znovuzrodená rozvíjajúca sa asociácia prekážkových behov OCR (obstacle course racing) na Slovensku, ktorá vznikla už v roku 2017 a povstala prebratím nových členov výboru v roku 2023, počas jej viac ročnej inaktivity. Naším cieľom je podporovať rozvoj športovej činnosti OCR na území Slovenskej republiky i na medzinárodnej úrovni.

4EB44351-38C0-4B2B-8279-62EBE3B12CB0

My sme OCRA Slovakia

Koncom roka 2022 prišla na um myšlienka, vzkriesiť OCRA Slovakia zo spánku a priviesť ju do pohybu. Stretli sme sa nie malá banda prekážkových bežcov, aby sme vytvorili na Slovensku aspoň také podmienky, ako majú rozvinutejšie krajiny okolo nás. V roku 2023 koncom marca, sme začali spolupracovať s asociáciou prekážkových športov ČAPS v Českej republike. A zároveň sme sa stali platnými členmi Európskej federácie prekážkových športov (OCR Europe).
Martin Raffay
Nikolas Rákoci
Adam Riapoš
Richard Zavadil
Martin turčín
Patrik Milata
TEAM

Naše ciele a vízie

Našim cieľom je vybudovať logistiku pre našich členov, vytvárať im vhodné podmienky pre ich športový či osobnostný rast, zároveň vzdelávať detí, mládež a dospelých, nabrať nových členov a v neposlednom rade stále inovovať. Ďalej prinášať aktuálny kalendár prekážkových pretekov OCR na daný kalendárny rok. Čo považujeme za najväčší cieľ, je organizovať každoročné majstrovstvá Slovenskej republiky v OCR a z vybraných pretekov na Slovensku, vytvárať národnú ligu, ktorá bude finančne odmenená. Nepretržite sa budeme snažiť spolupracovať s vyššími orgánmi, svetovou i európskou federáciou prekážkových športov FISO a EOSF, či národnými orgánmi štátu. V závere našich cieľov, všetky naše aktivity udržiavať a rozširovať okolo nás, medializovať.

Ocra Slovakia ako národná asociácia prekážkových behov OCR  je od 2023 členom Medzinárodnej federácie prekážkových behov World ObstacleEurópskej federácie prekážkových športov (OCR Europe)

 

Kliknutím na logá získate viac informácií o týchto subjektoch.

Potrebujete pomoc ?

Ak máte akékoľvek dotazy, tak obráťte sa na nás. Radi Vám pomôžeme.

 

Radi Vám pomôžeme:  info@ocraslovakia.sk